تبلیغات
*** اولدوز *** - دره مرگ/ تصویری
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
poll
 • شما بیشتر کدام یک را می پسندید؟
 • اولدوز
  لحظات خوبی برایتان آرزو می کند

  starali_3@yahoo.com   دره مرگ،‌ کم‌ارتفاع‌ترین، داغ‌ترین و خشک‌ترین سرزمینی است که در آمریکای جنوبی وجود دارد و پر است از مکان‌هایی که اغلب عنوان شیطان، بد یا لم‌یزرع را با خود دارند. مناظر این منطقه در نوع خود بی‌نظیرند.

  نقطه زبریسکی

  نقطه زبریسکی
  دلیل نامگذاری دره مرگ،‌ ترسناک بودن یا آسیبی که به قلب شما می‌زند نیست،‌ بلکه خشکی و حرارت آن‌جا است. درجه هوا در این پارک حتی تا 57 درجه سانتیگراد هم رسیده است. نقطه زبریسکی که در این تصویر می‌بینید،‌ منظره‌ای زیبا از زمین‌های خشک و لم‌یزرع در این منطقه را به نمایش می‌گذارد.
   

  مزرعه شیطان

  مزرعه شیطان
  از انبوه ساقه‌های ذرت که به شکل توده‌هایی ضخیم درآمده‌اند،‌ "توده‌های ذرت" در مزرعه ذرت شیطان واقع در پارک ملی دره مرگ به وجود می‌آید. معروف‌ترین مکان نزدیک به این مزرعه، زمین گلف شیطان است. منطقه‌ای سنگی و نمکی که فقط شیطان می‌تواند در آن گلف بازی کند.
   
  حوضچه آب بد (بدواتر)
   
  حوضچه آب بد (بدواتر)
  بازدیدکنندگان دره مرگ باید 86 متر از سطح دریا پایین‌تر بروند تا به پست‌ترین نقطه آمریکای شمالی برسند. این‌جا منطقه‌ای وسیع با مساحت 520 کیلومتر مربع پوشیده از صفحه‌های نمکی است. این صفحه‌های نمکی از کلریدسدیم ساخته شده‌اند که به نمک خوراکی معروف است،‌ بله همان نمکی که در پخت غذا یا سر میز از آن استفاده می‌کنیم.
   
  ارتفاع دره مرگ
   
  ارتفاع دره مرگ
  تابلویی در کنار تنها جاده‌ای که در طول دره مرگ کشیده شده است: شما پایین‌تراز سطح دریا هستید! این دره برای داشتن بسیاری از القاب برتر معروف است: خشک‌ترین و داغ‌ترین نقطه، حالا هم دارای کم‌ترین ارتفاع!
   
  تپه‌های یورکا یا تپه‌های ابراز پیروزی از اکتشاف!
   
  تپه‌های یورکا یا تپه‌های ابراز پیروزی از اکتشاف!
  اگر تصمیم گرفتید از دره مرگ دیدن کنید،‌ هنگام بالا رفتن از این تپه‌ها بدانید که یک پدیده اسرارآمیز باعث می‌شود شن‌ها صدایی مانند صدای یک هواپیما تولید کنند. زیبایی این تپه‌ها شگفت‌انگیز و فوق‌العاده است.
   
  چشمه پالم در دره شور
   
  چشمه پالم در دره شور
  چشمه‌های آب گرم طبیعی در دره شور،‌ برای افراد محلی مقدس و باارزش هستند و در واقع مکانی برای آرامش محسوب می‌شوند. آب این چشمه‌ها مملو از مواد معدنی مانند کربنات کلسیم است.
   
  کوره‌های وایلدرز
   
  کوره‌های وایلدرز
  اگر به این ساختمان‌های کندو شکل به اندازه کافی نزدیک شوید،‌ بوی دود احساس خواهید کرد. اما اصلا نگران نشوید،‌ این بوی کوره‌های قدیمی است. در زمان‌های گذشته از این کوره‌ها برای پرداخت نقره استفاده می‌شده، اما امروزه دیگر کار نمی‌کنند.
   

  طاق‌های طبیعی

  طاق‌های طبیعی
  صخره‌هایی که به دلیل فرسایش تراش خورده‌اند،‌ شیارهای عمیقی که به دست جریان‌های آبی کنده شده‌اند و رنگ‌های سنگ‌ها در کنار تپه‌های ماسه‌ای، ‌جذابیت بی‌نظیری به دره مرگ می‌دهند که آن را بسیار معروف ساخته است.
   
  دره مرگ نام یک پارک ملی در کالیفرنیا و نوادا است. یک صحرای عالی با همه ویژگی‌هایی که از صحرا می‌توانید انتظار داشته باشید:‌ تپه‌های شنی در شکل‌های گوناگون، ‌قله‌های کوهستانی بلندی که حتی روی آن‌ها برف هم دیده می‌شود، صخره‌هایی که لایه‌لایه و رنگارنگ هستند، دره‌های عمیق و باریکی که جریان آب حفر کرده و سه میلیون هکتار حیات وحش. دره مرگ سرزمین مردم تیمبیشا شوشون و محل زندگی گیاهان و حیوانات بی‌نظیری است که می‌توانند در شرایط سخت این صحرا زندگی کنند.
   
   

  ::  پیوست شده به موضوع : دیدنیها
  توسط ali در 2 فروردین 90  ::  نظرات  ,