تبلیغات
*** اولدوز *** - خطرناکترین ماجراجویی انسان ها / تصویری
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
poll
 • شما بیشتر کدام یک را می پسندید؟








 • اولدوز
  لحظات خوبی برایتان آرزو می کند

  starali_3@yahoo.com



  فکر می‌کنید بتوان برای ماجراجویی انسان‌ها و رویارویی با خطرات گوناگون نهایتی‌ پیش‌بینی کرد؟ شنا کنار کوسه‌های سفید، سقوط آزاد از ارتفاع 2000 متری و غواصی در غار‌های آبی کدامیک می‌تواند خطرناک‌تر باشد؟

  غواصی در گودال‌های آبی باهاما

  غواصی در گودال‌های آبی باهاما
  غواصانی که برای کاوش یا گذراندن تعطیلات، به غواصی در گودال‌های آبی باهاما می‌روند، می‌توانند با خطرناک‌ترین تجربه تمام سال‌های غواصی‌شان مواجه شوند. غارهای آبی این منطقه از سنگ آهک تشکیل شده و قدمتی 10هزار ساله دارد. کمی پایین‌تر از فضایی که غواصان شنا می‌کنند، دالان‌های پیچ‌در‌پیچی کیلومترها امتداد دارند که سنگواره‌ها و آثار باستانی بسیاری را در خود جای داده‌اند و تنها یک حرکت یا چرخش اشتباه کافیست که این لایه‌های باستانی باارزش از هم بپاشند و از شکاف‌های ایجاد شده، گازهای سمی متصاعد شود.

  سفر با دوچرخه از آلاسکا تا آرژانتین

  سفر با دوچرخه از آلاسکا تا آرژانتین
  میان «پرودهو بی» در آلاسکا تا مجموعه جزایر «تیرا دل فیوگو» در آمریکای جنوبی که به آرژانتین تعلق دارد، چیزی حدود 32000 کیلومتر بزرگراه، دو رشته کوه از پرشیب‌و‌فرازترین کوهستان‌های دنیا و بیش از 12 کشور فاصله است. سفر با دوچرخه از آلاسکا تا آرژانتین بیش از 2 سال به طول خواهد انجامید و فرد را با مشکلات متعددی از پنچری‌گرفتن در سرمای کشنده تا خطر تصادف با رانندگان بی‌دقت آمریکایی جنوبی مواجه خواهد کرد.
   
  دریانوردی و سفر به دور دنیا
   
  دریانوردی و سفر به دور دنیا
  ماجراجویان جوان امروزی به دلایل متعددی از جمله رقابت برای کسب عنوان جوان‌ترین دریانورد دنیا از پهنه اقیانوس‌ها به تنهایی عبور کنند و با خطرات گوناگونی مواجه شوند. دریاها و اقیانوس‌ها مانند گذشته روزهایی طوفانی دارند و می‌دانیم که گاهی ارتفاع موج‌ها می‌تواند به 38 متر برسد! با این حال گذر از اقیانوس‌ها آنهم به تنهایی می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر باشد که به درک بهتر دنیای پیرامون و عظمت آن در برابر انسان منجر شود.
   

  شنا کردن کنار کوسه‌های سفید

  شنا کردن کنار کوسه‌های سفید 
   جب کرلیس و همکارانش که آنها را در این تصویر در حال شنا کردن با یکی از بزرگترین کوسه‌های روی زمین در آب‌های مکزیک می‌بینید از معدود افراد شجاعی هستند که هنوز هم به اینکه انسان جزیی از چرخه غذایی کوسه‌ها نیست، اعتقاد دارند.
   
  ماراتن در کوهستان مون‌بلان
   
  ماراتن در کوهستان مون‌بلان
  161 کیلومتر دویدن در هیچ نقطه‌ای از کره زمین کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد اما در تور فوق‌ماراتن رشته کوه مون‌بلان، دغدغه شرکت‌کنندگان تنها بیش از 160 کیلومتر دویدن نیست. آنها در مجموع باید 9144 متر از مسیر را کوه‌نوردی کنند و برای ساعات طولانی راه‌پیمایی یا پایین آمدن از کوه‌هایی که بخشی از فرانسه، ایتالیا و سوئیس را به خود اختصاص داده‌اند، آمادگی داشته باشند.
   
  قایقرانی در سیبری
   
  قایقرانی در سیبری
  حتی در سرزمین اعجاب‌انگیز سیبری نیز رودخانه Bashkaus یکی از شگفتی‌ها به شمار می‌رود. این رودخانه خروشان که 209 کیلومتر طول دارد در هر 1.6 کیلومتر طول، 8 متر عمیق‌تر می شود، یکی از خطرناک‌ترین مسیرهای آبی جهان است. قایقرانی در این رودخانه خروشان که بستری سنگی و ناهموار همراه با گرداب‌های مقطعی دارد، بسیار مخاطره‌آمیز است.
   
  سفر اکتشافی در پاتاگونیا
   
  سفر اکتشافی در پاتاگونیا
  سفر به ناشناخته‌ترین نقاط پاتاگونیا، منطقه‌ای در جنوب شیلی و آرژانتین بیش از آنکه یک مسابقه هیجان‌انگیز باشد، یک سفر اکتشافی است. برای به اتمام رساندن این سفر، اعضای هر تیم باید بیش از 563 کیلومتر از سرسخت‌ترین و دور افتاده‌ترین نقاط این منطقه را طی کند. در طول این سفر که 4 تا 10 روز به طول خواهد انجامید، هیچ نقشه توپولوژی در دسترس نیست و مسابقهدهندگان باید از تصاویر ماهوارهای برای یافتن مسیرهای کوهستانی و حتی آبراه‌ها استفاده کنند.
   
  تجربه سقوط آزاد
   
  تجربه سقوط آزاد
  سقوط آزاد با استفاده از لباس مخصوص wingsuit از ارتفاعی نزدیک به 2000 متر یکی دیگر از مخاطره‌آمیزترین ماجراجویی‌های قرن حاضر به شمار می‌رود. کوهستان Eiger که به معنی هیولا است و با بلندای 3962 متر از سنگ آهک، گنیس، سنگ‌های رستی و یخ در رشته کوه‌های آلپ واقع شده، علیرغم خطرات گوناگونی مانند شرایط آب‌و‌هوایی غیرقابل پیشبینی، امکان ریزش سنگ‌ها و شیب تند منطقه، انتخاب اول بسیاری از دوستداران سقوط آزاد و پاراشوت است.
   
  سوار بر موج‌هایی به ارتفاع بیش از 6 متر
   
  سوار بر موج‌هایی به ارتفاع بیش از 6 متر
  بخش‌هایی بکر از سواحل جنوبی تاسمانیا در استرالیا که دسترسی به آن تنها از طریق قایق‌های کوچک و یا سفری یک ساعته در مسیرهای ناهموار ممکن است، با شرایطی غیرقابل پیشبینی و دریایی توفانی، می‌تواند پذیرای موج‌سواران حرفه‌ای باشد که می‌خواهند هیجان را به معنای واقعی تجربه کنند.
   
  فتح اورست
   
  فتح اورست
  از سال 1953 که سر ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی برای اولین‌بار، بلندترین قله جهان را فتح کردند تاکنون سفر به اورست و فتح قله آن مترادف با رویارویی با خطر و ماجراجویی بوده است. با فرارسیدن بهار عیلرغم وجود خطرات متعدد مانند آغاز توفان، ریزش بهمن، سرمای غیرقابل‌تحمل و مشکلات متعدد دیگر در عبور از ارتفاع 8000 متری، گروه‌های متعددی از کوهنوردان از نوجوانان 13 ساله گرفته تا افرادی که دچار نقص عضو هستند، سفر برای رسیدن به قله اورست را آغاز می‌کنند.
   

  ::  پیوست شده به موضوع : دیدنیها
  توسط ali در 4 فروردین 90  ::  نظرات  ,